شاپرک سیر آریا

02186052108
02186052159
ویزای عمان
oman

ویزای عمان

سفر به عمان بدون ویزا تا 14 روز برای ایرانیان امکان‌پذیر است. ایرانیان می‌توانند با پاسپورت دارای حداقل 6 ماه اعتبار به عمان سفر داشته باشند! در صورتی که بیشتر از این مدت زمان قصد اقامت در این کشور را داشته باشید باید برای اخذ ویزای عمان که به‌صورت الکترونیکی صادر می‌شود اقدام کنید. برای اخذ ویزای توریستی 30 روزه عمان شرایط و مدارک خاصی لازم است که باید آنها را فراهم کرد!برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در شاپرک سیر در تماس باشید.

ویزای توریستی، کاری و تحصیلی عمان

ویزای عمان برای ایرانیان برای اهداف مختلفی صادر می‌شود. عمان برای اینکه بتواند هدف هر مسافر را با جزئیات کامل مشخص کند، انواع مختلفی از ویزا را برای متقاضیان در نظر گرفته است که مشاپرک سیر مهم‌ترین آنها را برای شما شرح می‌دهد.

ویزای توریستی عمان برای ایرانیان

ویزای توریستی عمان برای ایرانیانی صادر می‌شود که می‌خواهند بیشتر از 14 روز در این کشور بمانند. این ویزا به شما اجازه می‌دهد 30 روز در این کشور اقامت داشته باشید. ویزا توریستی عمان از روزی که صادر می‌شود 3 ماه اعتبار دارد و برای اخذ آن نیازی به انگشت‌نگاری یا مراجعه به سفارت عمان در تهران نیست. درخواست ویزای توریستی عمان باید از طریق یک آژانس مسافرتی معتبر از طرف اداره مهاجرت عمان ارائه شود.

ویزای کاری عمان

ویزای کار عمان یک مجوز کاری است که برای افراد بین 21 تا 60 سال صادر می‌شود. متقاضیان ویزای کاری عمان باید از یک شرکت عمانی پیشنهاد شغلی دریافت کرده باشند. کار در عمان نیاز به اسپانسر دارد به همین دلیل کارفرمای عمانی اسپانسر ویزای کاری شما می‌شود و ویزا و مجوزهای لازم را از وزارت کار این کشور دریافت می‌کند. ویزای کاری عمان برای مدت 2 سال اعتبار دارد و شما می‌توانید در صورت بستن قرار داد جدید برای تمدید آن اقدام کنید. ویزای عمان برای افغانها به صورت لیبل دار صدر می‌شود و فرایند اخذ ویزای کاری عمان برای افغانها با ایرانیان تفاوتی ندارد. تنها شرط صدور ویزای عمان برای افغانها داشتن اقامت معتبر در ایران و پاسپورت معتبر است.

ویزای تحصیلی عمان

برای تحصیلی در دانشگاه‌های عمان باید از یکی از مؤسسات آموزشی این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کرده باشید! این ویزا به شما اجازه می‌دهد در این کشور تا پایان مدت زمان تحصیلتان اقامت داشته باشید و علاوه بر تحصیل در عمان مشغول به کار شوید! شرایط اخذ ویزای عمان هر کدام از ویزا‌های عمان برای خودشان شرایط خاصی دارند که باید آنها را فراهم کنید.

شرایط اخذ ویزای توریستی عمان

شرایط اخذ ویزای توریستی عمان سخت نیست و نیازی به ارائه مدارک مالی، شغلی و خانوادگی ندارد! حتی برای اخذ ویزای توریستی عمان نیازی به داشتن تمکن مالی و تراول هیستوری قوی نخواهید داشت.

درخواست از طریق آژانس مسافرتی شاپرک سیر

اخذ ویزای توریستی عمان مانند ویزای دبی نیاز به کفیل دارد و شما باید از طریق یک آژانس مسافرتی ویزای این کشور را اخذ کنید. البته در صورتی که یک شهروند یا شرکت عمانی برایتان دعوت‌نامه ارسال کند می‌توانید خودتان اقدام به اخذ ویزا عمان کنید.

مشخص بودن تاریخ ورود و خروج

یکی دیگر از شرایط ویزای توریستی عمان، مشخص بودن تاریخ دقیق ورود و خروج به این کشور است. اگر در تاریخ مشخص شده از عمان خارج نشوید، ممکن است مجبور به پرداخت جریمه شوید.قبل از سفر بلیت خود را از طریق آژانس هواپیمایی شاپرک سیر رزرو کنید.

خروج از مرز‌های هوایی ایران

ویزای توریستی عمان فقط برای مرز‌های هوایی صادر می‌شود و در صورتی که بخواهید از طریق مرز زمینی وارد این کشور شوید باید ویزای توریستی برای مرز‌های زمینی عمان را درخواست کنید

شرایط اخذ ویزای کاری عمان

اصلی‌ترین شرط اخذ ویزای کار عمان داشتن دعوت‌نامه از یک شرکت معتبر عمانی است! شرکت‌های عمانی که قصد جذب نیروی کار خارجی را دارند باید از اداره کار این کشور مجوز استخدام (labourlicense) اخذ کنند و برای فرد متقاضی درخواست ویزایش را به ثبت برسانند! در مدت‌زمان اقامت با ویزای کاری عمان نمی‌توانید کارفرمای خود را عوض کنید و درصورتی‌که بخواهید این کار را انجام دهید باید تمامی فرایند اخذ ویزای کار عمان را از نو طی کنید.

مدارک ویزای عمان

مدارک ویزای عمان هر کدام از ویزا‌های عمان مدارک مختص به خود را دارند؛ اما در کل برای گرفتن ویزای توریستی این کشور باید مدارک زیر را به سفارت عمان ارائه دهید! مدارک ویزای عمان نیازی به ترجمه ندارند و می‌توانید اصل مدارک را به آژانس مسافرتی تحویل داده یا در سایت اداره مهاجرت این کشور بارگذاری کنید! •اسکن از صفحه اول پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار •اسکن از صفحه اول شناسنامه متقاضی •فرم تکمیل شده درخواست ویزای عمان •۱ قطعه عکس رنگی ۶x۴ با پس زمینه سفید •دعوتنامه از طرف کفیل (در صورت موجود بودن)

نحوه درخواست ویزای عمان برای ایرانیان

بهترین روش درخواست ویزای عمان مراجعه به شرکت‌های مسافرتی معتبر است که زیر نظر اداره مهاجرت این کشور فعالیت می‌کنند! این شرکت‌ها با مجوز‌هایی که از اداره پلیس سلطنتی عمان اخذ کرده‌اند می‌توانند در کمترین زمان (5 تا 7 روز کاری) ممکن برای شما ویزای این کشور را اخذ کنند!

اعتبار ویزای توریستی عمان

ویزای توریستی عمان 3 ماه اعتبار دارد و شما می‌توانید یا این روادید 30 روز در این کشور اقامت داشته باشید. این ویزا در صورتی که سابقه سفر به این کشور را داشته باشید می‌توانید به صورت یک یا چند بار ورود برایتان صادر شود. ویزای کار عمان 2 سال به شما مجوز اقامت در این کشور را می‌دهد و به صورت مولتی صادر می‌شود! ویزای تجاری عمان نیز همانند ویزای توریستی به صورت 30 روزه صادر شده و 4 ماه نیز اعتبار دارد!

مدت زمان جواب دهی ویزای توریستی عمان

مدت زمان جواب‌دهی به ویزا عمان برای اهداف توریستی حداکثر 7 روز کاری است. اما برای سایر ویزا‌های این کشور این مدت زمان می‌تواند تا 1 ماه نیز افزایش پیدا کند

تمدید ویزای عمان

ایرانیان پس از ورود به عمان بدون ویزا نمی‌توانند در این کشور بیشتر از 14 روز بمانند و در صورتی که بخواهند بیشتر از این مدت زمان در عمان اقامت داشته باشند باید یا از این کشور خارج شده و دوباره وارد شوند! البته در صورتی که ویزای 30 روزه از این کشور اخذ کرده باشید می‌توانید با مراجعه به اداره پلیس عمان درخواست تمدید ویزای خود را برای یک بار ارائه دهید! البته به دلیل درد‌سر‌های یافتن کفیل بهتر است برای این کار از آژانس‌های مسافرتی عمانی یا ایرانی استفاده نمایید.

سوالات خود در زمینه رزرو تور و بلیت عمان از کارشناسان ما در شاپرک سیر بپرسید.